Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
CO JE..., Nůžkové pracovní plošiny

CO JE nůžková pracovní plošina

Nůžková pracovní plošina je mechanický stroj používaný k zajištění dočasného přístupu osob nebo nepřístupným místům, obvykle ve výšce. Nůžkovky, jak se plošinám také říká, jsou takové pojízdné lešení. Nůžková konstrukce zajišťuje přímý vertikální zdvih. Existují dva typy nůžkových plošin – akumulátorové a dieselové.

První zmíněné, akumulátorové, jsou vhodné především na práce ve vnitřních prostorech a na zpevněném, rovném povrchu. Většina akumulátorových nůžkových pracovních plošin je vybavena pneumatikami nezanechávající stopy, což je ideální právě pro použití ve vnitřních prostorech.
Dieselové nůžkové pracovní plošiny mají pohon na všechna čtyři kola (4×4) a s hydraulickými opěrami obstojí v obtížném terénu. Hodí se tedy spíše na venkovní práce.

Nůžkové plošiny mají ve výbavě oka pro zdvižení jeřábem, tažná oka a disponují rozšířením koše do jedné, nebo do obou stran.

Nejčastěji nacházejí nůžkové pracovní plošiny využití ve skladech a ve stavebnictví, jako jsou montáže nebo rekonstrukce.

Mohlo by vás zajímat