Aerial work platform rental specialist
About us

We are specialists in aerial work platforms rental

We belong to the top in the aerial work platforms rental . We have been with you for 20 years, we have been offering the best range of machines for you for 20 years and we are improving the quality of our services. Thank you for being with us.

Viktor Bělov - SICO RENT managing director

We belong to the top in the aerial work platforms rental . We have been with you for 20 years, we have been offering the best range of machines for you for 20 years and we are improving the quality of our services. Thank you for being with us.

Viktor Bělov
Managing director

Reliability and speed

Aerial work platforms whenever and wherever you need them. 100% functional and regularly serviced.

Customer service

Our trained customer service will help you with the selection and answer all your questions.

Verified by customers

We have been supplying aerial work platforms throughout the Czech Republic for more than 20 years.

History

2022

Nejvyšší pracovní plošina v ČR

Nejvyšší pracovní plošina v ČR je Palfinger P750. Vozí se na podvozku Volvo FM460 a provozujeme jí my. SICO RENT s.r.o.

2021

Zcela nový web a rozšíření sortimentu

Začali jsme si více uvědomovat potřebu kvalitní prezentace v prostředí internetu. Máme další plány a web je pomalý a nestačí. Pouštíme se do projektu výroby nového SICO.cz.

Návrhu a výrobě webu jsme věnovali přibližně půl roku. Další 2 měsíce nám trvalo testovat a nalít všechna důležitá data. Z počátku to nebylo na 100% ale koncem září jsme pro vás spustili zcela nové SICO.cz. Takové, které vás nebude obtěžovat nedostatečnou rychlostí a kde snadno dohledáte všechny potřebné informace. A takové, které jasně ponese naší identitu. Červenou a žlutou máme rádi! A na fotografiích si všimněte nové kategorie strojů 😀

V prvním pololetí roku 2021 jsme rozšířili sortiment o bagry. Zvolili jsme dva typy od osvědčeného výrobce JCB. Traktorbagr 3CX Eco Sitemaster a minirýpadlo 19C-1. Oba stroje si naši zákazníci brzy oblíbili.

Pořídili jsme MOOG MBI 140-1,4/S. Je to stroj, který vás pustí až 9,5 m pod úroveň podvozku a délka lávky včetně prodloužení je až 14,62 m. Nosnost 600 kg, jeřábová ruka, elektrocentrála... plně vybavený stroj pro inspekci mostních konstrukcí na dálničních tazích a komunikacích 1. třídy.

2020

Mostní prohlížečky - PODMOSTOVKY RENT s.r.o.

Zásadní rozhodnutí provázely dlouhé úvahy... vzniká divize PODMOSTOVKY RENT s.r.o. se zaměřením na pronájem inspekčních lávek.

2016

Nové depo Svémyslice

Počet strojů se pomalu a jistě blížil pěti stům a prostory se zdají být opět těsné. To chce řešení!

SICO areál Svémyslice

V srpnu jsme se rozrostli o další areál. Volba padla na blízké Svémyslice a bývalý zemědělský areál, se kterým jsme získali rozlehlé venkovní i kryté zázemí.

2007

Stěhování do většího

SICO RENT Jenštějn (Praha). Dodnes naše centrála.

2003

První vlastní SICO RENT areál

Počet strojů k pronájmu rychle narůstal a potřebovali jsme prostor. Pořídili jsme první vlastní areál v Horních Počernicích. Vhodný byl pro parkování strojů, ale také pro zázemí servisu. S tím jak rostl strojový park a naše řady se rozšiřovaly, začal být areál brzy těsný.

1998

První zakázka v pronájmu

Tímhle směrem se budou ubírat další roky a a strojový park se bude rychle rozšiřovat.

Na základě doporučení dodavatele a sílícího zájmu z řad potenciálních zákazníků byla realizována první zakázka. První a toho času jedinou plošinu Denka-Lift MK25 využila společnost Film Makers, zabývající se zajištěním lokací a techniky pro filmařský průmysl v ČR. Společnosti zastupovali paní Ivana Maříková a pan Martin Vitovský. Děkujeme za první zakázku.