Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
Autoplošiny, Reference

Ford Ranger GSR E140P na Karlově mostě

S pracovními plošinami se často dostaneme na zajímavá místa. Opět jsme byli na Karlově mostě, tentokrát jsme ale pomáhali s opravou sousoší.

Karlův most, Praha
Karlův most, Praha

Autoplošina Ford Ranger GSR E140P

Nejmenší stroj z řady SICO autoplošin disponuje pracovní výškou 13,2 metru a stranovým dosahem až 6 metrů. Stroj s perfektní prostupností terénem má ale další velké plusy a to sice nízkou hmotnost a především velmi kompaktní rozměry – a to i ustaveného stroje. Na šířku stačí pouze 2,4 metru. V pracovním koši s nosností 250 kilogramů je zásuvka (230 V) pro napájení ročního nářadí. Šikovný stroj kloubovo-teleskopické konstrukce dokáže v 5 výškových metrech překlenout překážku a dostat se až 6 metrů za ní.

Pracovní diagram – autoplošina Ford Ranger GSR E140P

Oprava sochy Cyrila a Metoděje s Ford Ranger GSR E140P

Socha Cyrila a Metoděje od Karla Dvořáka

Karel Dvořák je nejmladším umělcem, který dostal možnost podílet se na výzdobě zábradlí Karlova mostu. Zadavatelem veřejné zakázky bylo Ministerstvo školství a světy Československé republiky a socha byla vztyčena k výročí založení Univerzity Karlovy v Praze.

Socha Karla Dvořáka je poslední sochou, která ozdobila Karlův most. Stalo se tak v reakci na pád sousoší sv. Ignáce do Vltavy v roce 1890.

Socha sv. Cyrila a Metoděje na Karlově mostě

Mohlo by vás zajímat