Specialista na pronájem pracovních plošin
O nás

Jsme specialisté na pronájem plošin

V pronájmu pracovních plošin patříme na špičku. 20 let jsme s vámi, 20 let pro vás připravujeme ten nejlepší sortiment strojů a zlepšujeme kvalitu našich služeb. Děkujeme, že jste s námi.

Viktor Bělov - Jednatel společnosti SICO

„Již 20 let jsme vaším partnerem v oblasti pronájmu pracovních plošin. Dbáme na vysoký standard poskytovaných služeb a náš sortiment, který čítá více než 600 strojů, neustále obnovujeme a přizpůsobujeme vaším potřebám. Pracovní plošiny nás baví.

Viktor Bělov
Jednatel společnosti

Spolehlivost a rychlost

Plošiny kdykoliv a kamkoliv je potřebujete. 100% funkční a pravidelně servisované.

Zákaznický servis

Náš vyškolený zákaznický servis vám pomůže s výběrem a zodpoví všechny vaše otázky.

Prověřeno zákazníky

Již více než 20 let dodáváme plošiny po celé České republice.

Kariéra

Historie

2023

Jaro ve znamení zahraničních zakázek

První zahraniční cesta s MOOG MBI 140-1,4/S a první zakázka pro naší novou MBI 110-1,2/S. No a také jsme pro amerického klienta realizovali pronájem pracovních plošin do Vídně na realizaci výstavy Harry Potter: The Exhibition.

Na první zakázce jsme si odzkoušeli práci s novou mostní prohlížečkou MOOG MBI 110. Ještě nám zbývá doladit několik drobností a brzy se uvidíme na dalších zakázkách. S vlajkovou lodí divize PODMOSTOVKY jsme byli v Prešově (SK) a pomáhali při montáži systému pro odvod vody z mostu rychlostní komunikace.

2022

Nejvyšší pracovní plošina v ČR a nová mostní prohlížečka

Nejvyšší pracovní plošina v ČR je Palfinger P750 od SICO RENT s.r.o. A pro divizi PODMOSTOVKY RENT jsme pořídili již třetí mostní prohlížečku MOOG.

Abychom vyplnili mezeru mezi kompaktní inspekční lávkou MOOG MBI 70 a mostní prohlížečkou MOOG MBI 140 s délkou lávky více než 14 metrů, pořídili jsme další stroj. Model MBI 110 je lehčí - 19 t, obratnější a délka lávky (vč. rozšíření) je až 12,39 m.

Autoplošiny jsou v rámci SICO RENT nejrychleji rostoucí kategorií. A vám, našim obchodním partnerům, chceme nabízet to nejlepší. V České republice je pouze 16 vyšších budov. Stranový dosah až 39 metrů a schopnost ve více než 50 výškových metrech překlenout překážku a dostat se 20 metrů za ní činí z P750 opravdu zajímavou volbu pro ty nejnáročnější výškové práce.

2021

Zcela nový web a rozšíření sortimentu

Začali jsme si více uvědomovat potřebu kvalitní prezentace v prostředí internetu. Máme další plány a web je pomalý a nestačí. Pouštíme se do projektu výroby nového SICO.cz.

Návrhu a výrobě webu jsme věnovali přibližně půl roku. Další 2 měsíce nám trvalo testovat a nalít všechna důležitá data. Z počátku to nebylo na 100% ale koncem září jsme pro vás spustili zcela nové SICO.cz. Takové, které vás nebude obtěžovat nedostatečnou rychlostí a kde snadno dohledáte všechny potřebné informace. A takové, které jasně ponese naší identitu. Červenou a žlutou máme rádi! A na fotografiích si všimněte nové kategorie strojů 😀

JCB 3CX - zvednutí stroje

V prvním pololetí roku 2021 jsme rozšířili sortiment o bagry. Zvolili jsme dva typy od osvědčeného výrobce JCB. Traktorbagr 3CX Eco Sitemaster a minirýpadlo 19C-1. Oba stroje si naši zákazníci brzy oblíbili.

Pořídili jsme MOOG MBI 140-1,4/S. Je to stroj, který vás pustí až 9,5 m pod úroveň podvozku a délka lávky včetně prodloužení je až 14,62 m. Nosnost 600 kg, jeřábová ruka, elektrocentrála... plně vybavený stroj pro inspekci mostních konstrukcí na dálničních tazích a komunikacích 1. třídy.

2020

Mostní prohlížečky - PODMOSTOVKY RENT s.r.o.

Zásadní rozhodnutí provázely dlouhé úvahy... vzniká divize PODMOSTOVKY RENT s.r.o. se zaměřením na pronájem inspekčních lávek.

Pořídili jsme první inspekční lávku MOOG MBI 70-1,2/S na podvozku IVECO Daily. Byli jsme v sídle společnosti MOOG GmbH - v německém Deggenhausertalu a důkladně se proškolili na obsluhu stroje.

Abychom našim partnerům mohli odprezentovat, co naše stroje dokáží, vytvořili jsme přehlednou webovou prezentaci, založili facebookový profil a Youtube kanál.

2016

Nové depo Svémyslice

Počet strojů se pomalu a jistě blížil pěti stům a prostory se zdají být opět těsné. To chce řešení!

SICO RENT depo Svémyslice

V srpnu jsme se rozrostli o další areál. Volba padla na blízké Svémyslice a bývalý zemědělský areál, se kterým jsme získali rozlehlé venkovní i kryté zázemí.

2007

Stěhování do většího

SICO RENT Jenštějn (Praha). Dodnes naše centrála.

SICO centrála Jenštejn

Další hledání vhodných a především větších prostor přineslo možnost koupě areálu v Jenštejně u Prahy. Areál dříve sloužil spediční společnosti, základ byl tedy dobrý. Větší rozloha pro parkování strojů, větší hala pro servisní centrum a kancelářské zázemí. Bylo ale zapotřebí rozsáhlé rekonstrukce. Pustili jsme se do toho od podlahy a za půl roku jsme opustili počernický areál a stěhovali se do nového.

2003

První vlastní SICO RENT areál

Počet strojů k pronájmu rychle narůstal a potřebovali jsme prostor. Pořídili jsme první vlastní areál v Horních Počernicích. Vhodný byl pro parkování strojů, ale také pro zázemí servisu. S tím jak rostl strojový park a naše řady se rozšiřovaly, začal být areál brzy těsný.

1998

První zakázka v pronájmu

Tímhle směrem se budou ubírat další roky a a strojový park se bude rychle rozšiřovat.

Na základě doporučení dodavatele a sílícího zájmu z řad potenciálních zákazníků byla realizována první zakázka. První a toho času jedinou plošinu Denka-Lift MK25 využila společnost Film Makers, zabývající se zajištěním lokací a techniky pro filmařský průmysl v ČR. Společnosti zastupovali paní Ivana Maříková a pan Martin Vitovský. Děkujeme za první zakázku.

1994

První pracovní plošina

22. 9. Viktor Bělov kupuje přívěsnou pracovní plošinu Denka-Lift MK25.

Stroj s hmotností 2 400 kg si žádal pořízení odpovídajícího "tahače". Tím se stal NISSAN Patrol GR Wagon s možností tažení přívěsu o hmotnosti až 3 500 kg. První plošinu dánského výrobce dodal pan Zbyněk Tomášek, zástupce společnosti ROTHLEHNER s.r.o.