Specialista na pronájem pracovních plošin
O nás

Jsme specialisté na pronájem plošin

V pronájmu pracovních plošin patříme na špičku. 20 let jsme s vámi, 20 let pro vás připravujeme ten nejlepší sortiment strojů a zlepšujeme kvalitu našich služeb. Děkujeme, že jste s námi.

Viktor Bělov - Jednatel společnosti SICO

„Již 20 let jsme vaším partnerem v oblasti pronájmu pracovních plošin a snažíme se o prvotřídní kvalitu poskytovaných služeb. Náš sortiment, který čítá více než 600 strojů, neustále obnovujeme a přizpůsobujeme vaším potřebám.

Viktor Bělov
Jednatel společnosti

Spolehlivost a rychlost

Plošiny kdykoliv a kamkoliv je potřebujete. 100% funkční a pravidelně servisované.

Zákaznický servis

Náš vyškolený zákaznický servis vám pomůže s výběrem a zodpoví všechny vaše otázky.

Prověřeno zákazníky

Již více než 20 let dodáváme plošiny po celé České republice.

Kariéra

Historie

2022

Nejvyšší pracovní plošina v ČR - Palfinger P750

Stali jsme se hrdými majiteli nejvyšší pracovní plošiny v České republice - Volvo FM460 Palfinger P750 s neuvěřitelnou pracovní výškou až 75 metrů!

Podívejte se na nejzajímavější přírůstek do flotily SICO autoplošin – Volvo FM460 Palfinger P750 řady JUMBO class.

2021

V září jsme spustili novou webovou prezentaci, rozšiřujeme sortiment o Bagry

Téměř roční projekt je u konce, připravili jsme pro vás, naše obchodní partnery, novou a přehlednou webovou prezentaci. Často se nás ptáte, jestli nerozšíříme sortiment o další stroje. Naší odpovědí jsou bagry, zatím zastoupené dvěma modely výrobce JCB. Také jsme pořídili druhou mostní prohlížečku MOOG - model MBI 140 na automobilovém podvozku SCANIA.

 

MOOG MBI 140 - 1,4/S

Mostní prohlížečka MOOG MBI 140 – 1,4/S

Rýpadlo nakladač JCB 3CX - zemní práce

JCB 3CX

2020

Vznik divize PODMOSTOVKY Rent s.r.o.

Pro nás velký okamžik - vzniká divize PODMOSTOVKY a pořizujeme první inspekční lávku německého výrobce MOOG. Rozhodli jsme se začít se základním modelem s pokrytím prostoru až 8 metrů pod mostní konstrukcí. Jedná se o MBI 70 na automobilovém podvozku IVECO DAILY.

Vznik projektu – nový web

MOOG MBI 70-1/S

Podívejte se, jaká místa jsme s našimi stroji navštívili.

2016

Další areál ve Svémyslicích

V srpnu jsme se rozrostli o nový areál ve Svémyslicích. Počet strojů v naší flotile se blížil pěti stům a nutně jsme potřebovali místo. Padla volba na blízké Svémyslice a bývalý zemědělský areál. Pro naše stroje jsme získali venkovní i kryté prostory.

SICO areál Svémyslice

SICO areál Svémyslice

2007

Stěhování do nového a většího vlastního areálu v Jenštejně

Jak firma rostla a počet strojů k pronájmu stoupal, bylo nutné vyřešit nové místo centrály SICO RENT. Proto přišlo další hledání vhodného areálu. Nakonec jsme v Jenštejně u Prahy pořídili areál s velkým pozemkem, který ale potřeboval rekonstrukci. Po půl roce od koupě jsme se konečně stěhovali.

SICO centrála Jenštejn

SICO centrála Jenštejn

2003

Pořízení 1. vlastního areálu v Horních Počernicích

První vlastní SICO RENT areál jsme pořídili v Horních Počernicích. Ten byl vhodný zejména pro parkování našich strojů k pronájmu, který se neustále rozrůstal a také pro zázemí servisu. S tím, jak společnost rostla, začal být tento areál velmi brzy malý.

1998

První zakázka v pronájmu

Na základě doporučení dodavatele a sílícího zájmu z řad potenciálních zákazníků byla v létě 1998 zrealizována první zakázka v oblasti pronájmu s naší první a t.č. stále jedinou přívěsnou pracovní plošinou Denka-Lift MK 25. Prvním zákazníkem byla společnost Film Makers zajišťující lokace a techniku pro filmařský průmysl v ČR, zastoupená tehdy paní Ivanou Maříkovou a panem Martinem Vitovským.

1994

22.9.1994 jsme pořídili 1. pracovní plošinu

Byla to přívěsná pracovní plošina Denka-Lift MK 25 o celkové váze 2.400 kg a výškovém dosahu až 25m. Vzhledem k její hmotnosti byl současně pořízen vhodný „tahač“ v podobě NISSAN Patrol GR Wagon s možností tažení přívěsu až 3.500 kg. Dodavatel dánské pracovní plošiny Denka-Lift byl pan Zbyněk Tomášek, zastupující firmu ROTHLEHNER s.r.o.