Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
Autoplošiny, Reference

Volvo FM460 Palfinger P750 - výměna reklamních poutačů

Ve 40 výškových metrech 25 metrů do strany – to byl úkol pro Palfinger P750. Povedlo se a výměna vrchních panelů na reklamním poutači proběhla poprvé z pracovní plošiny.

Ustavení Volvo FM460 Palfinger P750

První zkouškou pro nejvyšší autoplošinu v ČR bylo ustavení na svahu s podélným sklonem 4°. Díky dostatečnému zdvihu hydraulických opěr se více než 14 metrů dlouhý stroj ustavil do naprosté roviny.

Protože jsme pracovali pouze po jednom boku vozidla a byli jsme limitování šířkou komunikace, využili jsme variabilní ustavení s opěrami vytaženými pouze do jedné strany.

Palfinger P750 – perfektní kombinace pracovní výšky a stranového dosahu

Konstrukce pracovní plošiny Palfinger P750 využívá dvou teleskopických ramen a takzvaného X-JIB ramene, na kterém je umístěný otočný pracovní koš. Při zatížení pracovního koše meším než 320 kilogramů ( z maximálních 600 kg) stroj umožní stranový dosah více než 25 metrů ve výšce až 55 metrů. Požadavek zákazníka byla výška 40 metrů a stranový dosah 25 metrů, tři pracovníci v koši a náklad – reklamní plachta. Rozměrný pracovní koš, který disponuje elektricky ovládaným rozšířením na rozměr až 3,88 x 1,05 metru plně vyhovoval. Poprvé tak bylo možné měnit i vrchní plachty pomocí pracovní plošiny.

Práce šla rychle a jak vidíte na předposlední fotografii, zbyl čas i na výlet do 70 metrů.

Sledujte také facebookový profil SICO RENT s.r.o., kde s vámi sdílíme zajímavosti a novinky.

Mohlo by vás zajímat