Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
Autoplošiny, Reference

Revize hromosvodů - s pracovní plošinou efektivně

Pravidelná revize hromosvodu chrání nejen majetek, ale také lidské zdraví. Podívejte se s našimi plošinami na kontrolu aktivních hromosvodů, jimiž disponuje pražská stanice metra C, Střížkov.

Metro Střížkov

Stanice metra Střížkov leží na nejnovějším úseku linky C, pro cestující byla otevřena v květnu roku 2008. Bezpochyby jde o jednu z nejzajímavějších stanic v Praze. Celoskleněná konstrukce tvarem připomíná velrybu či kapku, hlavními nosnými prvky jsou dva oblouky, na kterých je konstrukce zavěšena. Mají rozpětí 150 metrů a jejich průměr je 1,5 metru. Architektem je Patrik Kotas.

  • cca 2 000 tun armatury
  • téměř 22 000 m3 betonových konstrukcí
  • 65 000 m2 bedenění

Výstavba stanice vyšla na 1,3 mld Kč a nadzemní část pak na 600 mil Kč.

Revize hromosvodů stanice Střížkov a Palfinger P750

Stavba je vybavena dvojicí aktivních hromosvodů, pro které jsou předepsané pravidelné revize. Jsou umístěny přesně nad podélným řezem konstrukce a jejich dostupnost je tedy poměrně obtížná. Revize se ujali kolegové z DPP a na nás se obrátili s požadavkem na stroj, který zvládne překlenout nosníky, které se pozvolna zvedají až do výšky 20 metrů a který zároveň umožní přístup až k pomyslnému podélnému řezu konstrukce, což je od kominukace také 20 metrů +. Šli jsme na jisto. Pro naše Volvo FM 460 s nástavbou Palfinger P750 žádný problém. Přesvědčte se.

Potřebujete pro váš projekt pracovní plošinu? Potřebujete jich více? Potřebujete tu nejvyšší v ČR? Potřebujete je okamžitě? Nebo jen chete poradit s výběrem? Ozvěte se. Plošiny umíme.

Mohlo by vás zajímat