Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
CO JE..., Mostní prohlížečky

Co je MOSTNÍ PROHLÍŽEČKA

Mostní prohlížečky jsou speciální zařízení určené pro inspekční, údržbové a renovační práce na spodních a bočních částech mostních konstrukcí. Nejčastěji se používají inspekční lávky, nebo jednotky vybavené pracovním košem.

mostní prohlížečky

Význam mostních prohlížeček

Stroje umožní technikům rychle přistoupit k místům, která by byla jinak obtížně dostupná pomocí lešení, případně jiných systémů. To platí především pro prohlížečky montované na automobilovém podvozku. Odpadá nutnost jakékoli kompletace na místě. Vzhledem ke konstrukci strojů není vyžadované ani speciální ustavení, případně patkování. Do 10 minut od příjezdu je možné zahájit práce.

Konstrukční řešení pro pohodlnou a efektivní práci

Lávka strojů MOOG je dostatečně široká a umožní pohyb více osob. Má variabilní délku, je otočná o 180° a samozřejmě vertikálně pobyblivá. Je možné jí osadit dodatečným rozšířením (až o 1,25 m v případě MOOG MBI 140) a také vertikálním lešením (výška podlahy 1,2 m MBI 70 až 2 m MBI 140) pro přístup do obtížně přístupných míst – například mezi dva proudy komunikace. Při výběru vhodného stroje je třeba brát v potaz, jak široký je chodník či prostor, který musí stroj překlenout a stejně tak jak vysoké je zábradlí, či protihluková bariéra.

Stroje jsou vybavené nezávislým hydropojezdem – umožňují plynulý a bezpečný přesun v pracovní pozici. Samozřejmostí intercom pro dorozumívání mezi pracovníky na lávce a řidičem vozu a pracovní i výstražné osvětlení. Větší stroje, tedy MBI 110 a MBI 140 jsou vybaveny jeřábem pro transport materálu do pracovního prostoru lávky. Obě zmíněné prohlížečky jsou vybavené generátorem elektrického proudu pro pohon nářadí a zároveň hydraulického systému, který ovládá nástabu a pojezd.

Pronájem špičkových inspekčních lávek MOOG

Nejmodernějším a logicky poskládaným sortimentem mostních prohlížeček v ČR na pronájem disponuje společnost PODMOSTOVKY RENT s.r.o. Jedná se o společnost založenou po boku SICO RENT s.r.o., tedy s dostatečně silným technologickým i personálním zázemím a zkušenostmi z oboru pronájmu techniky. Dohromady jsme schopni zajistit přístup k mostním konstrukcím jak ze země – s pracovními plošinami, tak zvrchu – z inspekčních lávek. S výběrem vhodného stroje poradí zástupce společnosti p. Karel Kříž.

5 Pro – proč využít mostní prohlížečku od PODMOSTOVKY RENT s.r.o.

 1. rychlost reakce
 2. logicky poskládaný sortiment
  • kompaktní MBI 70 (kompaktní a lehký stroj s širokou škálou využití)
  • univerzální MBI 110 (mosty komunikací I. třídy a II. třídy)
  • ultimátní MBI 140 (dálniční mosty a mosty komunikací I. třídy)
 3. profesionální vyškolená obsluha (v německém závodě MOOG GmbH)
 4. nejmodernější stroje v perfektním stavu
 5. poměr ceny a efektivity vychází lépe, než v případě stavby lešení a podobných dočasných konstrukcí

Mohlo by vás zajímat