Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
CO JE..., Kloubové plošiny

Co je KLOUBOVÁ PLOŠINA?

Kloubová pracovní plošina je zdvihací zařízení, které umožní práci ve výškách. V případě strojů SICO RENT je to až 32 metrů. Pronajímáme kloubové plošiny akumulátorové, dieselové a hybridní. Kloubová konstrukce výložníku téměř ve všech případech nese teleskopické rameno a stroje často umožní dostat se do míst, ke kterým je s jinými plošinami obtížné, nebo nemožné se dostat.

Kloubová plošina pronájem SICO RENT
Kloubové plošiny zleva, teleskopické plošiny zprava

Konstrukce kloubové pracovní plošiny

PODVOZEK

Ve většině případů je kolový podvozek bez hydraulických opěr. Speciálními zástupci této kategorie jsou pásové pracovní plošiny a speciál kolovým podvozkem a 4 opěrami určený především pro práce v obtížném a svažitém terénu – DINOlift 240 RXT. U dieselových strojů určených pro práce v obtížném terénu jsou obě nápravy poháněné a obě zatáčí – umožňují tzv. krabí chod.

VÝLOŽNÍK

Jak už název napovídá, jde o soustavu ramen spojených klouby. V naprosté většině případů je vrchní díl doplněný teleskopem pro zvětšení dosahu.

Dieselova kloubová plošina pronájem HA 20 RTJ PRO

PRACOVNÍ KOŠ

Pro lepší přístupnost do obtížně dostupných míst má kloubová plošina pracovní koš zavěšený na tzv. JIB ramenu, který je vertikálně pohyblivé (v některých případech i horizontálně). Samotný pracovní koš je buď pevný, nebo horizontálně otočný.

Akumulátorová kloubová plošina

Aku Kloubová plošina Haulotte HA 15 IP na pronájem

Aku kloubová plošina je bezemisní a tichý stroj, která je primárně určená pro práci na zpevněném a rovném povrchu. Plošiny s větší pracovní výškou nejčastěji nacházejí uplatnění při realizaci průmyslových hal při pracích na rozvodech elektřiny a vzduchotechniky. Menší stroje využívají naši zákazníci pro finalizace interiéru, práce ve skladech, při realizaci výstav, zasklení a taktéž při realizaci a opravách rozvodů.

Dieselová kloubová plošina

Dieselová Kloubová plošina Haulotte HA 26 RTJ PRO na pronájem

Dieselová kloubová plošina je robustní stroj určené pro výškové práce až do 32 metrů. Díky robustnímu podvozku, pohonu 4×4 s uzávěrkou diferenciálu a terénním pneumatikám zvládnou obtížný terén stavby. Nacházejí uplatnění v těžkých provozech (chemičky, elektrárny), při stavbě průmyslových hal, při jejich opláštění, ale také při stavbě kancelářských objektů, při čištění a opravách vnějšího pláště budov. Časté bývá také využití při prořezávce stromů a při práci na vedení vysokého napětí, nebo dokonce při inspekci mostů.

Pronájem kloubové plošiny – jak vybrat ten správný stroj?

  1. Když pracujete v interiéru, nebo venku na rovném a zpevněném podkladu, stačí pracovní výška do 17 metrů, nebo vyžadujete bezemisní a tichý provoz, volte zástupce z řady akumulátorových.
  2. Když pracujete v obtížných venkovních podmínkách, potřebujete robustní stroj a vysoké zdvihy, volte z řad dieselových.
  3. Při výběru vhodného stroje si nechávejte rezervu pracovní výšce a stranovém dosahu – ne vždy je možné zcela ideálně ustavit stroj a o něco větší dosahy se hodí – ověřeno v praxi.
  4. Konzultujte s našimi obchodními zástupci – jsou to profíci a poradí. Kontakty zde.

Kloubová plošina a cena za pronájem

Standardní cena pronájmu akumulátorové plošiny začíná na 1 800 Kč / den za stroj s pracovní výškou 11,2 metru. Plošina s pracovní výškou 17 metrů přijde na 4 000 Kč / den. Při dlouhodobém pronájmu samozřejmě poskytujeme zajímavější podmínky.

V případě pronájmu dieselových kloubových plošin se ceny pohybují od 3 000 Kč / den do 10 000 Kč / den za stroj s pracovní výškou 32 metrů.

Cena pronájmu kloubové plošiny se tedy odvíjí především od pracovní výšky a délky trvání pronájmu.

Mohlo by vás zajímat