Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
CO JE..., Teleskopické plošiny

Co je TELESKOPICKÁ PLOŠINA?

Teleskopická plošina je robustní zdvihací zařízení určené především pro výškové práce v průmyslu a na stavbě. Používají se ale i při inspekci mostů. Jak vybrat správnou teleskopickou pracovní plošinu? Jaká je cena pronájmu a jaké stroje máme k dispozici? Čtěte dále.

Teleskopická plošina
Teleskopická plošina HT 23 RTJ PRO

Konstrukce teleskopické pracovní plošiny

PODVOZEK

Je kolový a zpravidla jsou poháněná všechna 4 kola. U určitých strojů je k dispozici zatáčení obou náprav a výkyvná přední náprava, nebo obě. Teleskopická plošina je osazována terénními pneumatikami. Podvozek je robustní a koncipovaný pro pohyb v obtížném terénu.

VÝLOŽNÍK

Jak vyplývá z názvu, konstrukce je teleskopická. Výhodou je pevnost a velký stranový dosah. Oproti kloubovým plošinám je ale snížená možnost (díky absenci klouby spojené soustavě ramen) dostat se do obtížně přístupných míst, nebo překlenout v určité výšce překážku.

PRACOVNÍ KOŠ

Je umístěný na tzv. JIB ramenu, které je vertikálně pohyblivé. V některých případech, jako třeba v případě Haulotte HT 43 RTJ PRO je JIB rameno pohyblivé i vertikálně. Samotný pracovní koš je umístěný na závěsu, který umožňuje horizontální otáčení.

Teleskopická pracovní plošina na pronájem

Teleskopická plošina HT 23 RTJ PRO

Teleskopická plošina – pronájem a cena

Cena pronájmu teleskopických plošin se přímo odvíjí od pracovní výšky stroje a od délky trvání pronájmu. Základní cena za den pronájmu u nejnižšího zástupce Haulotte H 16 TPX s pracovní výškou 15,44 metru je 3 000 Kč / den a za nejvyšší teleskopickou pracovní plošinu je základní cena za den pronájmu 15 000 Kč.

Mohlo by vás zajímat