Specialista na pronájem pracovních plošin
Zpět
CO JE..., Nůžkové pracovní plošiny

Co je NŮŽKOVÁ PLOŠINA?

Nůžková pracovní plošina je samohybné zdvihací zařízení umožňující vertikální zdvih pracovního koše. Kategorii nůžkových plošin dělíme na akumulátorové (vhodné pro práci především v interiérech) a nůžkové terénní (ty obstojí i v náročných podmínkách stavby). Bývají vybaveny tzv. rozšířením pracovního koše do jedné, případně do obou stran.

Akumulátorová nůžková pracovní plošina

Haulotte Compact 12

Tyto stroje jsou díky tichému a bezemisnímu provozu vhodné především do interiérů. Využíváte je ve skladech, pro montáže elektroinstalace, montáž osvětlení, rekonstrukce vnitřků hal a mnohé další. Často jsou vybaveny pneumatikami nezanechávajícími stopy. Kapacita baterie pokryje běžný provoz v rámci pracovní směny, ovládání je intuitivní. Pojezd je možný i ve zcela vysunutém stavu. I mezi akumulátorovými stroji máme takové, které zvládnou pohyb v jednodušším terénu a jsou zároveň vybaveny 4 hydraulickými opěrami pro maximální stabilitu při práci.

Dieselová nůžková pracovní plošina

Haulotte Compact 12 DX II

Dieselový agregát pohání jak pojezd, tak zdvih stroje. Poháněné obě nápravy, uzávěrka diferenciálu, terénní kola a dostatečná světlá výška zajistí možnost pohybu i v náročném terénu stavby. Stroje z kategorie dieslových nůžkových plošin využíváte především na venkovní práce při montáži průmyslových hal, ale také při opravách vnějšího pláště budov. Pro maximální stabilitu při práci ve výškách jsou vybaveny hydraulickými opěrami. Největší dieselové „nůžky“ Holland Lift HL-220 D 25 v koši, který lze rozšířit na velikost až 7 x 2,3 metru, unesou 750 kilogramů nákladu. Největší nosností pracovního koše se pak chlubí stroje amerického výrobce Genie. GS 12 RT unese v koši 1 134 kilogramů!

Na co se dívat při výběru nůžkové plošiny?

  1. Terén
    Zpevněný a rovný podklad je předpokladem pro to, že můžete použít akumulátorový stroj. Nezpevněný, případně svažitý podklad zvládnou stroje dieselové
  2. Kapacita pracovního koše
    Pokud potřebujete být na plošině ve více lidech a potřebujete s sebou mít nářadí, případně plošinou transportovat materiál, poohlédněte se po strojích s vyšší nosností pracovního koše
  3. Interiér / exteriér
    Pokud potřebujete bezemisní a tichý provoz, volte jednoznačně bateriový stroj. Pokud nejste tímto limitování, případně pracujete v exteriéru a třeba za nízkých teplot, lépe poslouží stroj dieselový.

Nůžková plošina – cena pronájmu

Menší zástupce z řady akumulátorových plošin od nás můžete mít, při dlouhodobé zápůjčce, již od 350 Kč za den pronájmu. Cena je vázána ke konkrétnímu typu a v jednoduchosti lze napsat, že čím vyšší a unikátnější stroj, tím je pronájem nákladnější. V závislosti na typu předpokládané práce ale zhodnoťte i časovou náročnost a efektivitu jiných řešení, například montáže a pronájmu lešení. Pracovní plošinu vám zavezeme, složíme z transportního vozu a vy ihned můžete začít vykonávat práci. Výškové práce s použitím pracovních plošin (za dodržení bezpečnostních postupů) jsou bezpečné. Naše pečlivě servisované stroje hlídají elektronické a mechanické bezpečnostní systémy.

Mohlo by vás zajímat